
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 400 mV |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| On-State Current | 4 A |
| On-State Voltage | 1.8 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 51
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72701
Ext.Price$0.72701
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72701 | $0.72701 |
| 10 | $0.55843 | $5.58430 |
| 25 | $0.50023 | $12.50575 |
| 50 | $0.44809 | $22.40450 |
| 100 | $0.40139 | $40.13900 |
| 300 | $0.38088 | $114.26400 |
| 500 | $0.36142 | $180.71000 |
| 1000 | $0.33620 | $336.20000 |
